یادداشت /گفتگو

تعیین و انگیزه های تجاری و اقتصادی برای اشتغال زایی و توسعه تجارت در مناطق محروم

درایالات متحده امریکا حدود سی و هشت میلیون شغل از بین رفته به علت نداشتن بازار فروش، تغییر مکان و رقابت و عدم دسترسی به اطلاعات بازاریابی ومالی بر مبنای تحول سازی مناطق تجاری مخصوصا در مناطق محروم کشور انواع مختلف بازار متحول تجاری ایجاد و به رشد منطقه کمک کرده است.

اقتصادمان را فدای احساسات نکنیم

سردبیر نفت ما با تاکید براینکه کره‌ای‌ها به دنبال استفاده از فرصت‌های سرمایه گذاری در ایران هستند، گفت: موضوع سیاست باید از اقتصاد جدا شود و هم‌اکنون فرصت‌های زیادی در حوزه نفت، انرژی های نو و پتروشیمی وجود داردتا جاییکه کره‌ای‌ها علاقمندبه سرمایه‌گذاری در این بخش هستند، به طوری که براساس آمار، میزان صادرات ما هم اکنون به کره بیشتر از واردات بوده است.

افزایش بازده سرمایه گذاری در صندوقهای بازنشستگی و کارکنان

یکی از مهمترین اهداف صندوق ها، سازمان ها و نهادهای بازنشستگی و یا کارکنان هر سازمان و بنگاه اقتصادی در کشور، ایجاد ثروت سازی واقعی و افزایش بازده حاصل از سرمایه گذاری های انجام شده برای اعضا خود می باشد.

متهمان ورشکستگی تولید را بشناسید

در حال حاضر تولید مظلوم ترین پازل اقتصادی کشور شده است و کمتر روزی را می توان سراغ داشت که خبر تعطیلی یک واحد تولیدی به گوش نرسد. واردات، سود کمرشکن بانکی، کمبود نقدینگی و فناوری پائین تولیدیها از جمله متهمان بی رحم این معضل هستند.

اخبار پر بازدید


آخرین اخبار