یادداشت /گفتگو

معرفي تعاونی های توزیعی و میزان بازار در حوزه پترشيمي

ضرورت حضور تعاونی های تامین نیاز در فرایند تامین به صرفه مواد اولیه برای واحدهای تولیدی زیر مجموعه بر كسي پوشيده نيست و تامین مواد اولیه واحدهای تولیدی کوچک یکی ازمعضل هایی است که این واحدها را در تولید دچار مشکل می کند.

امنیت اتفاقی نیست

حال باید دانست که اگر هوشیار نباشیم فضا برای اینگونه اقدامات در سایه رفتارهای اشتباه ما می تواند پررنگ تر گردد . باید باور کنیم که هوشیاری ما و بازی نکردن در زمین دشمن می‌تواند ریشه گسترده تر شدن این گونه تفکرات تندرو را بخشکاند باید باور کنیم امنیت اتفاقی نیست نیاز به هوشیاری ما دارد تا خاکمان و ایرانمان برای همیشه یکپارچه بماند .

وعده نرخ سود ثابت مهمترين چالش اجراي بانكداري بدون ربا

عقود بانكداري اسلامي در قراردادهاي بانكي به كار گرفته نشده است ، زيرا بانكداري يك پديده ربوي است و نمي توان قواعد اسلامي را در آن تعريف كرد و ضرورت دارد تا عنوان بانكداري اسلامي را از قانون عمليات بانكي حذف كنيم تا بيش از اين به مباني ديني و اسلامي خدشه وارد نشود زيرا مثل آن مي ماند كه بخواهيم خوك را ذبح شرعي كنيم، بنابراين عقود اسلامي در دل بانكداري مرسوم و متعارف نمي گنجد.

تعیین و انگیزه های تجاری و اقتصادی برای اشتغال زایی و توسعه تجارت در مناطق محروم

درایالات متحده امریکا حدود سی و هشت میلیون شغل از بین رفته به علت نداشتن بازار فروش، تغییر مکان و رقابت و عدم دسترسی به اطلاعات بازاریابی ومالی بر مبنای تحول سازی مناطق تجاری مخصوصا در مناطق محروم کشور انواع مختلف بازار متحول تجاری ایجاد و به رشد منطقه کمک کرده است.

اقتصادمان را فدای احساسات نکنیم

سردبیر نفت ما با تاکید براینکه کره‌ای‌ها به دنبال استفاده از فرصت‌های سرمایه گذاری در ایران هستند، گفت: موضوع سیاست باید از اقتصاد جدا شود و هم‌اکنون فرصت‌های زیادی در حوزه نفت، انرژی های نو و پتروشیمی وجود داردتا جاییکه کره‌ای‌ها علاقمندبه سرمایه‌گذاری در این بخش هستند، به طوری که براساس آمار، میزان صادرات ما هم اکنون به کره بیشتر از واردات بوده است.

افزایش بازده سرمایه گذاری در صندوقهای بازنشستگی و کارکنان

یکی از مهمترین اهداف صندوق ها، سازمان ها و نهادهای بازنشستگی و یا کارکنان هر سازمان و بنگاه اقتصادی در کشور، ایجاد ثروت سازی واقعی و افزایش بازده حاصل از سرمایه گذاری های انجام شده برای اعضا خود می باشد.

اخبار پر بازدید


آخرین اخبار