نوسان قیمت ارز موجب افزایش قاچاق سوخت شد

شرفی اضافه کرد: قاچاق کالا به عنوان یکی از چالش‌های پیش‌روی نظام اقتصادی کشور قرار گفته است که قوای سه‌گانه باید برای از بین بردن این پدیده مذموم تلاش کنند و از هیچ اقدامی نیز فروگذار نکنند.

به گزارش صدای بانک، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی یکی از تأثیرات نوسان قیمت ارز را،‌ افزایش قاچاق سوخت دانست.

 غلامرضا شرفی عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی یکی از آثار و پیامدهای نوسانات موجود در بازار ارز را قاچاق سوخت عنوان کرد و گفت: طبق گزارش‌هایی که به دست بنده و برخی دیگر از نمایندگان مجلس رسیده، قاچاق سوخت طی ماه‌های اخیر افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه نوسانات قیمت ارز موجب شده تا قاچاق سوخت و به‌خصوص بنزین افزایش قابل‌توجهی داشته باشد، اظهار داشت: این نوسانات و مابه‌التفاوت قیمت سوخت در داخل و خارج کشور موجب شده تا این امر برای دلالان و اسطه‌ها صرفه داشته باشد، به همین جهت شاهد افزایش قاچاق بنزین و گازوئیل هستیم.

نماینده مردم آبادان در مجلس با بیان اینکه همزمان با افزایش نرخ ارز و تثبیت یارانه‌های سوخت، قاچاق این محصولات به مرزهای غربی و شرقی افزایش یافته است، افزود: خرید مواد پایه از بورس انرژی و سوء‌استفاده از کُد محصول در سازمان استاندارد، قاچاق سوخت را تسهیل کرده است که باید چاره‌ای برای این مسئله از سوی دولت و مجلس اندیشیده شود.

شرفی اضافه کرد: قاچاق کالا به عنوان یکی از چالش‌های پیش‌روی نظام اقتصادی کشور قرار گفته است که قوای سه‌گانه باید برای از بین بردن این پدیده مذموم تلاش کنند و از هیچ اقدامی نیز فروگذار نکنند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: یکی از راهکارهایی که امروز منجر به قاچاق سوخت شده، سوء‌استفاده از عرضه محصولات شیمیایی با پایه تولید مواد سوختی در بورس انرژی است که باید این روش‌ها اصلاح شود.

 

منبع: خانه ملت 
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.اخبار پر بازدید